Otázky a odpovědi

 

 

1.

Co je to ZOOM!® bělení?

ZOOM!® je bělící proces, který odstraňuje pigmenty a zbarvení skloviny a dentinu.
2.

Co způsobuje zbarvení zubů?

Je zde mnoho příčin. Nejběžnější zahrnuje věk a konzumace substancí, které obsahují pigmenty - např. káva, čaj, cola, tabák, červené víno atd. Další příčinou zbarvení zubů je užívání tetracyklinu, některých antibiotik, a přebytečné množství fluoridu během formování chrupu.
3.

Pro koho je bělení určeno?

Téměř pro každého. U některých jedinců není bělení natolik účinné jako u ostatních. Váš stomatolog by měl nejdříve prověřit, zda-li jste vhodným kandidátem pro bělení - provede prohlídku úst včetně srovnání odstínu.

4.

Je bělení bezpečné?

Ano. Rozsáhlé studie a klinické průzkumy dokazují, že během bělení pod kontrolou dentisty je bezpečné. Ve skutečnosti považuje mnoho lékařů bělení zubů za nejbezpečnější dentální kosmetickou proceduru. Stejně jako jiné bělící produkty, není ZOOM!® doporučován pro děti mladší 13-ti let, těhotné nebo kojící ženy.

5.

Jak dlouho vybělený chrup vydrží?

V případě, že se budete řídit následujícími jednoduchými instrukcemi, bude Váš chrup vždy bělejší než předtím. Aby zubům byla zachována co nejvyšší bělost, doporučujeme používání dentální nitě, čištění kartáčkem dvakrát denně a občasné použití ZOOM!® Weekender nebo Nite White & Day White gelu. Toto jsou profesionální produkty, přesně pro udržení co nejbělejšího chrupu. Tyto gely získáte pouze u svého zubního lékaře.

6.

Jak ordinační systém ZOOM!® funguje?

Aktivním prvkem gelu, aktivovaného světlem je peroxid vodíku. Jakmile dojde k jeho uvolnění, kyslík vstupuje do dentinu a skloviny, vyběluje zbarvené substance. Struktura zubu zůstává nezměněna. Světlo ZOOM!® napomáhá aktivaci peroxidu vodíku a jeho penetraci do zubního povrchu. Studie dokazují, že použití ZOOM!® lampy zvyšuje efektivnost ZOOM!® gelu o více než 26%.

7.

Co pacient během procedury dělá?

Pacient během procedury může pohodlně sledovat televizi nebo poslouchat hudbu. Jedinci se silným dávivým reflexem či úzkostí mohou mít problémy s dokončením procedury.

8.

Jak je kontrolovaná expozice světla ZOOM!®?

ZOOM!® procedura vyžaduje, aby všechny měkké tkáně uvnitř i okolo úst byly ochráněny. Od dentálního specialisty je požadováno, aby sledoval během procedury a případně zajistil izolaci a ochranu odhalené kůže nebo tkáně.

Individuální pacienti včetně těch podstupujicích PUVA terapii (Psoralen + UV radiaci) nebo jinou fotochemoterapii, nebo pacienti s melanomy by neměli podstupovat ordinační bělení ZOOM!®. Taktéž pacienti, užívající léky nebo substance citlivé na světlo ať už volně prodejné na předpis nebo homeopatika, by se měli před procedurou poradit se svým ošetřujícím lékařem. Kdokoliv nevhodný pro ZOOM!® ordinační bělení z výše uvedených důvodů může být dokonalým kandidátem pro domácí bělení.

9.

Jak dlouho trvá bělení ZOOM!®?

Kompletní procedura trvá méně než hodinu. Procedura začíná přípravou následovanou 45 minutami samotného bělení. Před započetím bělení ZOOM!® se doporučuje vyčistit si zuby.

 

 

 

© Krásné zoubky s.r.o 2017
Provozovatel Krásné zoubky s.r.o., IČ: 06321798
Poliklinika BUDĚJOVICKÁ, Antala Staška 1670/80,140 46 Praha 4-Krč, tel.:+420 774 724 852